Aktualna oferta:

Wyprzedaż zapasów i sprzętu rolniczego pochodzącego z gospodarstw w Postolinie i Gnojewie oraz punktu składowania w Subkowach.

P.H.U.P. LITAWA, ul. Wybickiego 8, 83-120 Subkowy
z siedzibą w Gnojewie
adres: Gnojewo 42, 82-213 Miłoradz


 Kuce walijskie

Kuce walijskie hoduje się w czterech sekcjach. To idealne konie wierzchowe dla dzieci i młodzieży. Zwłaszcza w Wielkiej Brytanii używa się górskich kuców walijskich jako koni, na których dzieci zaczynają jeździć, kuców sekcji b jako koni nie zawody, a kuców w typie cob - jako koni wszechstronnie użytkowych dla całej rodziny. Kuce wszystkich sekcji nadają się również do sportu zaprzęgowego.

Konie z sekcji a, b, c mają następujące cechy wspólne: chody swobodne, wspaniały kłus i predyspozycje do skoków przez przeszkody.

Sekcja a - kuc Welsh Mauntain (walijski kuc górski) do 122 cm
Sekcja b - kuc walijski typu wierzchowego do 137 cm
Sekcja c - kuc walijski typu cob do 137 cm
Sekcja d - największe kuce spośród walijskich

W Postolinie znajduje się 7 kuców walijskich. Trzy klacze i jeden źrebak to kuce walijskie sekcji a (Welsh Mauntain walijski kuc górski). Pozostałe 3 klacze to kuce walijskie sekcji b (kuc walijski typu wierzchowego).

wysokość: w zależności od sekcji od 120 do 148cm
pokrój: podczas gdy walijski kuc górski ma typowe cechy kuca , kuc walijski sekcji B wygląda jak mały koń pełnej kuzi, kuce walijskie typu cob są bardziej kalibrowe, mają silniejsze nogi i wysoko osadzoną szyję
maść: wszystkie maści podstawowe; u kuców sekcji C także izabelowata i bułana, niedopuszczalne jest umaszczenie srokate.
pochodzenie: Wyspy Brytyjskie, Walia a, b, c, d

© 2004 Infocity

Gospodarstwo Rolne
POSTOLIN

Hodowla: