Aktualna oferta:

Wyprzedaż zapasów i sprzętu rolniczego pochodzącego z gospodarstw w Postolinie i Gnojewie oraz punktu składowania w Subkowach.

P.H.U.P. LITAWA, ul. Wybickiego 8, 83-120 Subkowy
z siedzibą w Gnojewie
adres: Gnojewo 42, 82-213 Miłoradz


 Konie zimnokrwiste

Konie zimnokrwiste to ciężkie, duże i silne konie pociągowe, używane głównie do prac rolniczych i transportowych. Mierzą zwykle od 147 do 183 cm w kłębie, masa ciała może dochodzić do ok. 1000 kg. Konie tej rasy charekteryzują się stosunkowo krótkim grzbietem i krótkimi kończynami, szeroką klatką piersiową, spokojnym charakterem oraz ogromną siłą i wytrzymałością. Zimą ich ciała pokrywa gruba, gęsta sierść, która jest zrzucana w okresie wiosennego lnienia.

Konie zimnokrwiste są łatwe w użytkowaniu i znajdują wielostronne zastosowanie. Dawniej wiele tych koni używano w czasie I Wojny Światowej w ciężkiej artylerii. Znajdowały także zastosowanie w wielu pracach rolniczych - zwłaszcza w orce; w przemyśle służyły głównie jako zwierzęta pociągowe i były zaprzęgane do wozów transportowych, a także używano ich do ciągnięcia barek po rzekach i kanałach. Obecnie można spotkać konie pracujące w rolnictwie lub ciągnące. Wykorzystywane są głównie w celach reklamowych.

W gospodarstwie w Gnojewie i opodal na terenie rekreacyjnym przy jeziorze znajduje się stale: 2-3 klaczy zimnokrwistych plus 2-3 źrebaki, charakteryzujących się różnym typem umaszczenia, silnej i umięśnionej budowie oraz spokojnym temperamentem. Według Państwa upodobania i uznania pod siodło i w zaprzęgach.© 2004 Infocity

Gospodarstwo Rolne
POSTOLIN

Hodowla: